zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Cmentarze dla zwierząt
Cmentarze dla zwierząt
Zwierzęta stanowią wartość w życiu człowieka i potrzebują jego codziennej troski. W wielu sytuacjach wzajemne stosunki są tak głębokie, że obecność zwierzęcia staje się dla człowieka wręcz niezbędna. Jakże często słyszymy, że po śmierci pana jego pies przesiaduje blisko grobu. Franciszek z Asyżu nazwał je młodszymi braćmi człowieka. Paweł VI powiedział: „Pewnego dnia zobaczymy nasze zwierzęta w wieczności z Chrystusem”.

Zwracając się do weterynarzy rzekł:” wyrażamy nasze wyrazy  podziwu za troskę, którą obdarzacie zwierzęta, również te istoty boskie, które w swoim niemym cierpieniu są znakiem uniwersalnej stygmy grzechu i powszechnego oczekiwania na zbawienie ostateczne, według tajemniczych słów apostoła Pawła”.

We Włoszech powoli powstają prawdziwe cmentarze dla zwierząt. Można już celebrować śmierć ulubionego psa czy innych zwierząt domowych według najlepszych zasad. Koszty oscylują pomiędzy 400 a 2000 euro zależnie od funkcji. Agencja MasterDog działa w Rzymie i prowincji rzymskiej od 1990 roku, ale wkrótce może rozszerzyć się na całe Włochy. Początkowo zajmowała się różnymi usługami przeznaczonymi dla zwierząt urnadomowych, ale na dalszym etapie działalności rozszerzyła zakres o usługi funeralne. Na stronie internetowej wymienionej agencji istnieje cmentarz wirtualny, gdzie po zarejestrowaniu można wejść, dokonać wpisu i pozostawić fotografię swego ulubieńca. Pogrzeb zwierząt jest organizowany jak w przypadku ludzi. Przygotowuje się wóz żałobny do specjalnie wyprodukowanej trumny. Pracownicy agencji na wezwanie przybywają do domu o każdej godzinie, przez siedem dni w tygodniu. Zajmują się wszystkimi aspektami pogrzebu łącznie z dostawą kwiatów, dając tym samym właścicielom zwierząt możliwość na zorganizowanie uroczystości dla ostatniego pożegnania czworonożnego przyjaciela. Można też uczestniczyć w kremacji i poprosić o jego prochy umieszczone w urnie ze zdjęciem, aby pamięć o naszym ulubieńcu była zawsze żywa. Coraz częściej klienci stają się bardziej wymagający. Usługi dotyczą przede wszystkim kotów i psów, ale nie brakuje też królików czy chomików.
Celem działalności Agencji MasterDog jest wszechstronna pomoc ludziom w uczuleniu ich na godność zwierząt.

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

 

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
Kamieniarstwo Andrzej Woźniak

Nasza firma powstała w roku 1970 jako jedna z pierwszych na rynku kamieniarskim w Polsce południowej. Wykonujemy nagrobki i grobowce z kamieni naturalnych z całego świata, według własnych wzorów...

PRODUKTY
Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe