zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
Cmentarze a moda
Cmentarze a moda
Cmentarz powinien być spokojnym miejscem spoczynku zmarłych. Nie wyobrażamy sobie głośnego zachowania się w tym miejscu.. Rozsądek podpowiada, iż zachowanie ciszy jest tu najbardziej wskazane. Niestety, pojawiają się dziwne mody, wykorzystujące cmentarze do  rozrywki w celu zarobkowym.

We wrześniu w Niemczech ruszy Eos, telewizja kablowa, całkowicie poświęcona śmierci i cmentarzom. Przez 7 dni w tygodniu 24 godziny dziennie będzie nadawać programy, filmy dokumentalne i spoty reklamowe na temat śmierci. Pomysłodawca, Schneider, liczy na dużą publiczoność. W ubniegłym roku w tym kraju zmarło 800 000 ludzi. Potrajając tą liczbę uzyskujemy dużą ilość ewentualnie zainteresowanych osób.Twierdzi on, że staruszkowie chodzą na cmentarz , aby się zrelaksować.

W Hollywood rozserza się moda na oglądanie kultowych filmów przy grobach zmarłych wykonawców ról. Stało się to już biznesem a liczba chętnych jest duża.

W Ameryce mają naprawdę dziwny sposób zabawy, bardzo makabryczny. Ostatnią modą jest  pójście po pogrzebie do restauracji lub śpiewanie czy tańczenie na cmentarzu. Według News York Times nie ma osób, które nie chciałyby w uczestniczyć w tych uroczystościach.

Cmentarze zostają zamienione w  karaoke czy w dyskoteki. Pomników nagrobkowych używa się w rolu stołu do spożycia obiadu czy kolacji z przyjaciółmi i rodziną. Do tego parady, tłumne koncerty. A to wszystko pomiędzy nagrobkami, lampkami i chryzantemami. Znane cmentarze, gdzie urządza się takie święta to Laurel Hill Cemetery, Historyczny Cmentarz w Philadelphia i Green Wood w Brooklynie.

Cóż, mody przychodzą i odchodą. Można je skrytykować lub zaakceptować. Miejmy nadzieję, że w Polsce nie zadomowią się.

 

Autorka: Urszula Arczewska

Skomentuj tekst na forum

 

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
Krystian Surma ImportCar

Import samochodów ciezarowych - dostawczych - specjalistycznych w tym karawanów.

PRODUKTY
trumny
Nagrobki podwójne
Więcej informacji na naszej stronie www.kamieniarstwo-naglik.pl

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe