zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
FIAT-IFTA - Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych
FIAT-IFTA - Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych

Fédération Internationale des Associations de Thanatoloques (FIAT) - International Federation of Thanatologists Associations" (IFTA), czyli Międzynarodowa Federacja Organizacji i Firm Pogrzebowych została założona przez A.F. Chatillon'a w 1970 roku. Oficjalna siedziba stowarzyszenia znajduje się w Monte Carlo w Monako, jednakże biuro stowarzyszenia obecnie usytuowane jest w Hilversum w Holandii. Językami oficjalnymi stowarzyszenia są: francuski, angielski oraz hiszpański...

Pomysł założenia organizacji zrodził się jesienią 1969 roku, niedaleko Paryża. Inspiratorami założenia organizacji byli: André F. Chatillon, Robert Lepine i Jacques Marette. Głównym celem organizacji stało się promowanie na całym świecie zachowanie wysokich standardów przy wykonywaniu różnego rodzaju usług pogrzebowych.
W 1974 roku FIAT-IFTA przekształciła się w stowarzyszenie usług pogrzebowych.
W 1988 roku FIAT-IFTA stała się tym, czym jest obecnie – stowarzyszeniem obejmującym swym działaniem cały świat, podzielony przez organizację na 3 umowne części:
- Zachód Północna i Południowa Ameryka,
- Centrum (Europa i Afryka),
- Wschód (Azja i Australia z Oceanią).
Co 2 lata ma miejsce spotkanie Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia. Ostatnio, w tym samym czasie, odbywają się konferencje, które przyciągają członków stowarzyszenia z całego świata. Uczestnicy konferencji wizytują również wybrane domy pogrzebowe oraz cmentarze krajów, w których konferencja jest organizowana. Każdy uczestnik konferencji może wziąć udział w obradach Walnego Zgromadzenia, co jest doskonała okazją do poznania się oraz dyskusji.
Stowarzyszenie co 4 miesiące publikuje magazyn „Thanos”. Zawiera on wiele interesujących artykułów, cennych informacji branżowych, porusza kwestie problemów oraz prezentuje sukcesy branży. Magazyn publikowany jest w 3 oficjalnych językach stowarzyszenia.

Źródło: http://www.thanos.org

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
nagrobki
Calia Różańscy Sp. z o.o.

Zakład Pogrzebowy Calia Różańscy został założony w 1992 roku przez małżonków Irenę i Janusza Różańskich, mających już wieloletnie doświadczenie w zawodzie laboranta technika prosektorium, czyli...

PRODUKTY
trumny
Florystyka funeralna
Posiadamy w sprzedaży bogaty wybór wieńców, wiązanek oraz dekoracji kwiatowych na trumny i urny z kwiatów żywych i sztucznych. Realizujemy...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe