zakłady pogrzebowe
Google Funeralis.pl
WIADOMOŚCI
STOWARZYSZENIA
ARCHIWUM
NOWOŚCI WYDAWNICZE
usługi pogrzebowe
PSKACiPP - Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych
PSKACiPP - Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych
Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych (PSKACiPP) jest największym i najstarszym w Polsce stowarzyszeniem pogrzebowym. Zostało zarejestrowane w 1998 r. pierwotnie jako Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne i Administratorów Cmentarzy. Pod obecną nazwą funkcjonuje od połowy 2003 r...

PSKACiPP zrzesza administratorów największych cmentarzy i krematoriów oraz właścicieli i dyrektorów dużych przedsiębiorstw pogrzebowych w Polsce. Na stałe współpracuje z nim 100 instytucji i przedsiębiorstw w sektorze, a utrzymuje kontakt - czterysta. Wśród współpracowników znajdują się także dziennikarze, architekci, księża, urzędnicy samorządowi, agenci ubezpieczeniowi, a także najwięksi producenci urządzeń techniki cmentarnej oraz akcesoriów pogrzebowych.

Stowarzyszenie zajmuje się wszelkimi aspektami funkcjonowania cmentarzy i firm pogrzebowych, począwszy od zagadnień etyczno - prawnych, poprzez problemy techniki, technologii i architektury, na sprawach balsamacji, ceremoniału, tanatopsychologii, i kremacji kończąc. Organizuje szkolenia (np. licencyjne kursy zarządców nieruchomości dla administratorów cmentarzy, szkolenia certyfikacyjne ISO) i konferencje środowiskowe, poświęcone m. in.: kremacji jako obrzędowi pogrzebowemu; pracom budowlanym przy grobach; zagadnieniom współczesnej balsamacji (tanatopraksji); problemom prywatyzacji firm komunalnych w sektorze; prawu cmentarno - pogrzebowemu; nowym formom architektury cmentarnej. Opiniuje projekty ustaw i rozporządzeń (np. dla MSWiA projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji grobów; a dla b. Ministerstwa Infrastruktury projekt rozporządzenia dot. lokalizacji grobów poza cmentarzami), opracowuje również ekspertyzy dla władz samorządowych, dotyczące sytuacji na rynku usług pogrzebowych, kremacyjnych, cmentarnych.

PSKACiPP wydaje czasopismo - Dwumiesięcznik Funeralny “Memento“, poświęcony kulturze i organizacji pogrzebu, działalności cmentarzy i funerariów, technice pogrzebowej i cmentarnej. Organizuje ogólnopolską wystawę sprzętu pogrzebowego i urządzeń techniki cmentarnej - Targi Funeralne MEMENTO, które odbywają się co dwa lata w Warszawie oraz patronuje - wraz z ambasadami Izraela, Niemiec i Rosji - Konferencji “Nekropolie, Kirkuty, Cmentarze“, organizowanej co dwa lata w Szczecinie. Stowarzyszenie było inicjatorem powołania w 2000 r. Duszpasterstwa Pracowników Branży Pogrzebowej.

Jako pierwsza organizacja branżowa w Polsce, PSKACiPP nawiązało w 1999 r. kontakt z wpływową międzynarodową organizacją pogrzebową - istniejącą od prawie 100 lat światową Federacją Towarzystw Kremacyjnych (International Cremation Federation), goszcząc w Warszawie prezydenta tej Federacji, Ulfa Lagerströma. Wizyta ta stała się dla nas istotną inspiracją do popularyzowania obrzędu kremacji i budowy grobów urnowych oraz kolumbariów do pochówku urn z prochami. Zyskaliśmy też wiedzę o normach etycznych obowiązujących branżę cmentarno - pogrzebową w cywilizowanym świecie. “Kodeks Etyki PSKACiPP“ nawiązuje w znacznej mierze do norm “Kodeksu Etycznego ICF“.

3 czerwca 2006 r. przyjęto Polskie Stowarzyszenie Kremacyjne, Administratorów Cmentarzy i Przedsiębiorców Pogrzebowych do międzynarodowej federacji organizacji i firm pogrzebowych FIAT-IFTA (IFTA - International Federation of Thanatologist Associations). Decyzja o tym zapadła podczas obrad 9. Międzynarodowej Konwencji FIAT - IFTA, która odbywała się w Londynie w dniach 3 - 4 czerwca 2006 r.

PSKACiPP przyjęto na zasadzie “członka narodowego“, co oznacza, że Stowarzyszenie jest jedynym instytucjonalnym reprezentantem w FIAT-IFTA branży cmentarno - pogrzebowej z Polski.

Żródło: http://www.stowarzyszeniefuneralne.pl

KATALOG BRANŻOWY
archiwizajca
Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, załóż konto i dodaj bezpłatny wpis:Jeśli masz już login i hasło, zaloguj się i zarzadzaj swoim wpisem:


...więcej
FIRMY
GENEZIS

Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pogrzebowej oraz wysoki poziom świadczonych usług pomoże Państwu pożegnać osobę zmarłą z powagą i szacunkiem. Dom Pogrzebowy „GENEZIS” istnieje...

PRODUKTY
trumny
Wizytówki reklamowe
Wizytówka jest często pierwszym elementem prezentacji firm lub jej przedstawiciela. Dlatego też jej ciekawy projekt i staranne wykonanie mogą...

Wiadomości z branży pogrzebowej Targi pogrzebowe Stowarzyszenia pogrzebowe Prawo pogrzebowe Forum pogrzebowe
Zakłady pogrzebowe Usługi pogrzebowe Trumny Urny Kremacja zwłok Akcesoria pogrzebowe